Sportovní kynologie

Credits


Vítejte

         Prvním psem, který byl ještě psem rodinným, byl boxer César.
Možná právě proto, že do rodiny přišel ve stejné dny kdy jsem slavil 10té narozeniny a on byl ve věku asi 10 měsíců, stal se jakoby mým psem a strávili jsme s ním a kamarády mnoho času. Tento pejsek se dožil 11ti let a zemřel v době, kdy jsem musel nastoupit na vojnu.
Po nánvratu z vojny jsem si pořídil svého prvního německého ovčáka. Místo štěněte, pro kterého jsem původně jel, jsem od chovatele přivezl 2,5 roku starého tatínka. Irčana. Byl to neuvěřitelně tvrdý obranář. Nesmlouvavý ochránce a hlídač. Prožili jsme spolu krásných 10 let. Zemřel v roce 1991.
Ihned poté jsem pořídil opět NO tentokrát už doopravdy štěně. Byl to drobnější, velmi hodný a učenlivý pejsek. Přišel však do doby mého rozvíjejícího se podnikání a tak ne něj bylo velmi málo času. Teprve v roce 2003 se moje podnikání ustálilo. Díky tomu jsem mohl, k mému již stárnoucímu psovi,
přikoupit štěně. Tentokrát to poprvé bylo štěně čistokrevné s PP. Bob z Gargamellu /Bron/ od Petry Furstové z ch. s. z Gargamellu. Bylo mi jasné, že by byla nesmírná škoda nechat kvalitního psa zahálet a tak jsem začal hledat vhodný cvičák. Jako nejvhodnější se mi zdál cvičák v Letech u Prahy.
U letovských kynologů se mi téměř ihned zalíbilo.
Pejsek začal obsazovat čelní místa na mnoha výstavách a mě se zdálo, že mnoho kynologů pracovní vlohy těchto psů podceňují. Rozhodl jsem se dokázat, že tito jedinci jsou schopni být nejen na stejné úrovni s tak zvanou pracovní linií, ale patřit i po pracovní stránce mezi nejlepší. Myslím, že toto se mi i prakticky podařilo. S Bronem jsem složil 22 zkoušek z výkonu z toho 3 nejvyšší trojkové zkoušky a není bez zajímavosti, že tyto nejtěžší zkoušky složil vžy napoprvé.
Nadání tohoto psa mě ovlivnilo a v roce 2006 jsem si nechal jeho syna, štěně, Cafú Půlnoční měsíc /Iro/. Pejsek sice, díky delší srsti, nesplňoval v této době exterierový standart NO, ale to se později změnilo a i psi s delší srstí byli zařazeni do chovu NO. Díky tomu jsem se sním mohl zůčastnit KVV , kde se mi podařilo jako prvnímu v české republice obsadit první místo v kategorii dlouhosrstých pracovních NO. I po pracovní stránce je Iro výborný. Doposud jsem sním složil 26 zkoušek z výkonu, téměř vždy s velmi pěkným bodovým hodnocením.
Dalším přírůstkem byl v roce 2008 Icco z Gargamellu. Tento pejsek se postupem času stal nedílnou součástí mojí smečky. Byl velmi kamarádský, snaživý a bezkonfliktní. Do 4 let jeho věku jsem sním složil 17 zkoušek z výkonu.
Bohužel 23.3.2013 po krátké nemoci zemřel.
Proto jsem se rozhodl , že nastal čas mojí smečku trochu obměnit.
K již odpočívajícímu Bronovi a Irovi, pro kteráho bude rok 2013 poslední pracovní pořídit nového člena smečky.Volba padla opět na pro mne ověřenou chovatelskou stanici z Gargamellu.
Od května 2013 se stal novým členem mé smečky Xanto z Gargamellu.A jak se ukazuje tak volba to byla opět dobrá. Xantík je velmi chytrý temperamentní pejsek s obrovskou chutí do práce. Prakticky ještě během jeho dětství do dvou let věku složil velmi úspěšně pět zkoušek a to všechny na výbornou. A i on se s Bronem,Irem a Iccem podílel mém zisku titulu "Vzorný výcvikář" 1. třídy , který mi byl udělen 20.10.2014 .Rok 2015 opět přinesl změny do mojí smečky. Bohužel nejprve smutné. Bron i Iro velmi krátce po sobě zemřeli. A tak Xanto zůstal v mojí směčce osamocen. Toto osamnění však netrvalo dlouho. Od srpna 2015 má Xantík pět kamarádek a já jejich paničku.